Ppolska.starec← UrzadnikLog in

I SA/Rz 746/06

Administrative courts2007-01-03
Case number
I SA/Rz 746/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Judgment date
2007-01-03
Type
Postanowienie WSA w Rzeszowie

Judges

Małgorzata Niedobylska

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor WSA Małgorzata Niedobylska po rozpoznaniu w dniu 3 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. F. na decyzje Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] października 2006 r. [...] w przedmiocie stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym - postanawia - odrzucić skargę UZASADNIENIE Zaskarżona decyzja Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] października 2006r. znak [...] została doręczona podatnikowi A.F. w dniu 23 października 2006r. W uzasadnieniu podatnik został prawidłowo pouczony, iż przysługuje mu prawo do wniesienia skargi na powyższą decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia. Pomimo pouczenia skarga została wniesiona w dniu 23 listopada 2006r. podczas gdy 30 - dniowy termin do jej wniesienia upłynął w dniu 22 listopada 2006r. Zgodnie z art. 58 § 1pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. -prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu, a zatem na podstawie art. 58 § 1pkt 2 w/w ustawy, Sąd orzekł jak w sentencji.