Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Wa 2245/06

Administrative courts2007-01-09
Case number
II SA/Wa 2245/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Judgment date
2007-01-09
Type
Postanowienie WSA w Warszawie

Judges

Janusz Walawski

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA - Janusz Walawski po rozpoznaniu w dniu 9 stycznia 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi G. B. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] października 2006r. Nr [...] w przedmiocie utraty statusu osoby bezrobotnej i prawa do zasiłku dla bezrobotnych postanawia - odrzucić skargę - UZASADNIENIE G. B. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] października 2006 r. nr [...] w sprawie utraty przez ww. statusu osoby bezrobotnej od dnia 25 lipca 2006 r. i utraty od tego dnia prawa do zasiłku dla bezrobotnych. W odpowiedzi na skargę Wojewoda [...] wniósł o oddalenie skargi ewentualnie o jej odrzucenie i podał m.in., iż skarżący zaskarżoną decyzję odebrał w dniu 23 października 2006 r., natomiast skargę złożył osobiście w Oddziale Polityki Społecznej w Delegaturze – Placówce Zamiejscowej w P. w dniu 24 listopada 2006 r., tj. bez zachowania trzydziestodniowego terminu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co nastepuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Zestawiając datę doręczenia zaskarżonej decyzji z datą wniesienia skargi, biorą pod uwagę powyżej przytoczony przepis, stwierdzić należy, iż skarga została wniesiona z przekroczeniem terminu zakreślonym tym przepisem. Ostatni dzień terminu do wniesienia skargi upłynął w dniu 22 listopada 2006 r. Skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia jest niedopuszczalna i podlega odrzuceniu. Mając powyższe na względzie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił, jak w sentencji.