Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Gd 350/06

Administrative courts2007-01-03
Case number
II SA/Gd 350/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Judgment date
2007-01-03
Type
Postanowienie WSA w Gdańsku

Judges

Katarzyna Krzysztofowicz

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Dnia 3 stycznia 2007 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Katarzyna Krzysztofowicz po rozpoznaniu w dniu 3 stycznia 2007 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 12 kwietnia 2006 roku, nr [...] w przedmiocie wykonania zadań z zakresu gospodarki leśnej postanawia skargę odrzucić. UZASADNIENIE Zarządzeniem z dnia 1 czerwca 2006 roku, wydanym na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) w związku z § 2 ust. 3 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 roku w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193), zobowiązano skarżącego S. G. do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 200 zł. W zarządzeniu zakreślono termin 7 dni na jego wykonanie oraz wskazano rygor odrzucenia skargi (vide: zarządzenie k. 2 akt). Skarżący w terminie wniósł zażalenie na przedmiotowe zarządzenie dotyczące wpisu od skargi. Postanowieniem z dnia 29 września 2006 roku, wydanym w sprawie o sygn. akt II OZ 956/06, Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącego. Mając powyższe na uwadze, zarządzeniem z dnia 16 listopada 2006 roku Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego S. G. do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 1 czerwca 2006 roku w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 zł - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi w przypadku nieuiszczenia wpisu w wymienionym terminie. Skarżący odpis ww. zarządzenia otrzymał dnia 27 listopada 2006 roku, a zatem termin uiszczenia wpisu upłynął w dniu 4 grudnia 2006 roku. Pomimo upływu zakreślonego terminu skarżący nie uiścił należnej opłaty. Powyższe okoliczności uzasadniają odrzucenie skargi na podstawie art. 220 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.