Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Wr 700/06

Administrative courts2007-01-09
Case number
II SA/Wr 700/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Judgment date
2007-01-09
Type
Postanowienie WSA we Wrocławiu

Judges

Anna Siedlecka

Ruling

*Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Siedlecka po rozpoznaniu w dniu 9 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Z. i E. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia 24.08.2006 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowego uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia " wydobywanie kopalin ze złoża melafiru T. – w." postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Z. i E. W. wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu z dnia 24.08.2006 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowego uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia "wydobywanie kopalin ze złoża melafiru T. – w.". Zarządzeniem Przewodniczącego z dnia 8 listopada 2006 r. doręczonym skarżącym Z. i E. W. w dniu 20 listopada 2006 r., skarżący zostali wezwani do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu stałego od powyższej skargi w kwocie 200 zł pod rygorem odrzucenia skargi. Termin uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 27 listopada 2006 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30.08.2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, póz. 1270) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Przepis art. 220 § 3 cytowanej ustawy stanowi zaś, iż odrzuceniu przez sąd, podlega taka skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis. Stosownie natomiast do dyspozycji § 2 ust. 3 pkt.3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193) wpis stały od powyższej skargi (sprawa nieobjęta wpisem stosunkowym z zakresu ochrony środowiska i przyrody) wynosi 200 zł. Ponieważ, jak wynika to z akt sprawy, skarżący Z. i E. W. nie uiścili przedmiotowego wpisu stałego od wniesionej skargi w ustawowym terminie 7 dni (termin ten upłynął bezskutecznie w dniu 27 listopada 2006 r.), Sąd zgodnie z powołanym wyżej unormowaniem zawartym w art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, odrzucił skargę od oznaczonej w rubrum decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W.