II SA/Wa 2065/06
Administrative courts2007-01-08
Case number
II SA/Wa 2065/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Judgment date
2007-01-08
Type
Postanowienie WSA w Warszawie
Judges
Iwona Dąbrowska
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Iwona Dąbrowska po rozpoznaniu w dniu 8 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] sierpnia 2006 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji o przydziale lokalu mieszkalnego postanawia -odrzucić skargę.-
UZASADNIENIE
Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 powołanej ustawy). Natomiast stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy, sąd odrzuci skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zaskarżona decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego została doręczona pełnomocnikowi skarżącego w dniu 25 sierpnia 2006 r., stąd termin do wniesienia skargi upływał w dniu 25 września 2006 r.
Tymczasem, pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie wniesienia skargi, strona skarżąca nadała skargę w urzędzie pocztowym dopiero 26 września 2006 r. (data stempla pocztowego), a więc z uchybieniem trzydziestodniowego terminu do wniesienia skargi.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.