I SA/Gd 962/06
Administrative courts2007-01-02
Case number
I SA/Gd 962/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Judgment date
2007-01-02
Type
Postanowienie WSA w Gdańsku
Judges
Tomasz Kolanowski
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Dnia 2 stycznia 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Kolanowski po rozpoznaniu w dniu 2 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2002 r. postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
W dniu [...] r. organ podatkowy przekazał do tutejszego Sądu skargę J. T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2002 r.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 30 listopada 2006 r., doręczonym w dniu 7 grudnia 2006 r., wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 1.634 zł, w terminie 7 dni od doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
W dniu 15 grudnia 2006 r. skarżący J. T. uiścił wpis sądowy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.) – zwanej w dalszej części "P.p.s.a.", skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Z kolei przepis art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a. stanowi, że sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Sąd odrzuca skargę postanowieniem. Odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym (art. 58 § 3 P.p.s.a.).
Jak wynika z akt przedmiotowej sprawy pismo wzywające do uiszczenia wpisu sądowego zostało doręczone skarżącemu w dniu 7 grudnia 2006 r., a zatem ustawowy termin do wykonania w/w czynności upływał w dniu 14 grudnia 2006 r.
W związku z tym uznać należało, że składając w dniu 15 grudnia 2006 r. dyspozycję przelewu kwoty wpisu sądowego na rachunek tutejszego Sądu, J. T. uczynił to po upływie ustawowego terminu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 P.p.s.a., postanowił jak w sentencji.