Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Wr 787/06

Administrative courts2007-01-10
Case number
II SA/Wr 787/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Judgment date
2007-01-10
Type
Postanowienie WSA we Wrocławiu

Judges

Andrzej Cisek

Ruling

*Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA – Andrzej Cisek po rozpoznaniu w dniu 10 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. B. na postanowienie D. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. z dnia 25 września 2006 r. Nr [...] w przedmiocie nakazu dostarczenia oceny technicznej wiaty i ogrodzenia, zlokalizowanych w Kędziach na działce nr [...] postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 25 września 2006 r. D. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego we W. wydał postanowienie nr [...] utrzymujące w mocy zaskarżone postanowienie organu I instancji z dnia 31 maja 2006 r. nr [...] nakazujące dostarczenia oceny technicznej wiaty oraz ogrodzenia, zlokalizowanych w K. na działce nr [...]. Postanowienie to zostało doręczone skarżącemu B. B. w dniu 3 października 2006 r. wraz z pouczeniem, że służy od niego skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, którą należy wnieść za pośrednictwem D. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W., w terminie 30 dni od dnia doręczenia postanowienia stronie. W dniu 3 listopada 2006 r. wpłynęła do Sądu za pośrednictwem wyżej wskazanego organu administracji publicznej skarga na postanowienie D. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - zwanej dalej u.p.s.a. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę wnosi się w terminie 30 dni od doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Ustawa ta w art. 54 § 1 stanowi, że skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Z akt sprawy wynika, że skarżący mimo prawidłowego pouczenia o terminie i sposobie wniesienia skargi, skargę na postanowienie D. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego we W. z dnia 25 września 2006 r. złożył za pośrednictwem organu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu w dniu 3 listopada 2006 r. Termin do wniesienia skargi upływał w dniu 2 listopada 2006 r. W tej sytuacji skargę wniesioną w niniejszej sprawie uznać należało za spóźnioną. Podlega ona zatem odrzuceniu, co orzeczono na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 u.p.s.a.