Ppolska.starec← UrzadnikLog in

III SA/Wr 649/06

Administrative courts2007-01-05
Case number
III SA/Wr 649/06
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Judgment date
2007-01-05
Type
Postanowienie WSA we Wrocławiu

Judges

Józef Kremis

Ruling

*Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA - Józef Kremis po rozpoznaniu w dniu 5 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. P. na decyzję Wojewody D. z dnia 12 października 2006 r., nr [...] w przedmiocie wymeldowania z miejsca pobytu stałego postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Zarządzeniem z dnia 28 listopada 2006 r. wezwano skarżącego do uzupełnienia braków skargi w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania - pod rygorem odrzucenia skargi - przez uiszczenie opłaty sądowej w wysokości 100 zł. Wezwanie to zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 5 grudnia 2006 r. (data i podpis skarżącego na potwierdzeniu odbioru). Siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 12 grudnia 2006 r. (wtorek). Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 zd. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W rozpoznawanej sprawie w dniu 5 grudnia 2006 r. doręczono skarżącemu wezwanie do uzupełnienia w terminie 7 dni braku skargi pod rygorem jej odrzucenia, poprzez uiszczenie opłaty sądowej. Termin siedmiodniowy upływał w dniu 12 grudnia 2006 r. Z dowodu wpłaty wynika, iż skarżący dokonał wpłaty należnej kwoty w sprawie o sygn. akt III SA/Wr 649/06 przelewem w dniu 21 grudnia 2006 r. Następnie w dniu 22 grudnia 2006 r. skarżący ponownie dokonał przelewem wpłaty w sprawie o sygn. akt III SA/Wr 649/06 w tej samej wysokości. Obie wpłaty nastąpiły po upływie wyznaczonego terminu. Stosownie do treści art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Uiszczenie opłaty po terminie jest równoznaczne z nieuiszczeniem opłaty sądowej w ogóle i wywołuje identyczne z nim skutki. Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji.