Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VII SA/Wa 968/07

Адміністративні суди2007-07-25
Номер справи
VII SA/Wa 968/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2007-07-25
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Izabela Ostrowska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA – Izabela Ostrowska po rozpoznaniu w dniu 25 lipca 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. G. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2007r. Znak: [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić z kasy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarżącej B. G. kwotę 200 zł (słownie: dwieście złotych) z tytułu uiszczonego wpisu sądowego. UZASADNIENIE Zarządzeniami z dnia 1 czerwca 2007r. doręczonymi przy pismach z dnia 13 czerwca 2007r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do skarżącej, pod rygorem odrzucenia skargi, o dostarczenie w terminie siedmiu dni dwóch odpisów skargi oraz uiszczenia wpisu sądowego. Skarżąca otrzymała w/w pisma Sądu w dniu 21 czerwca 2007r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 28 czerwca br. W dniu 21 czerwca 2007r. na konto Sądu wpłynęła kwota z tytułu należnego wpisu sądowego. Skarżąca natomiast do dnia dzisiejszego nie nadesłała odpisów skargi, do czego była zobowiązana. Nienadesłanie odpisów skargi uniemożliwia nadanie skardze dalszego biegu, bowiem niemożliwe jest ich przesłanie uczestnikom postępowania. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi. Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 58 § 1 pkt 3 w/w ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia. O zwrocie kosztów postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 powyższej ustawy.