Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Wa 92/07

Адміністративні суди2007-06-14
Номер справи
II SA/Wa 92/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2007-06-14
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Agnieszka Miernik

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Agnieszka Miernik po rozpoznaniu w dniu 14 czerwca 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. M. na decyzję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z dnia [...] listopada 2006 r., nr [...] w przedmiocie odmowy dostępu do informacji publicznej postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 30 grudnia 2006 r. J. M. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z dnia [...] listopada 2006 r., nr [...] utrzymującą w mocy decyzję tego organu z dnia [...] października 2006 r., nr [...] w przedmiocie odmowy uwzględnienia wniosku złożonego w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Postanowieniem z dnia 26 kwietnia 2007 r., sygn. akt II SA/Wa 92/07 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Odpis postanowienia wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu [...] maja 2007 r. Z akt sprawy wynika, że od powyższego postanowienia o odmowie przywrócenia terminu do wniesienia skargi zażalenie nie zostało wniesione. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje. Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Jak wynika z akt sprawy decyzja Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z dnia [...] listopada 2006 r. została doręczona skarżącemu w dniu 29 listopada 2006 r. Termin do wniesienia skargi od zaskarżonej decyzji upłynął zatem w dniu 29 grudnia 2006 r. Tymczasem skarga została wniesiona w dniu 30 grudnia 2006 r. Skoro skarga została wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia oraz wniosek o przywrócenie terminu do jej wniesienia został prawomocnie oddalony, Sąd, zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę odrzucił.